Druhy barevných papírů a k čemu se dají využít

Vyberte si barevný papír jaký potřebujete a tvoření všeho druhu může začít a není omezeno žádným věkem. Svět barevných papírů Vás při shlédnutí jejich nabídky inspiruje doma, ve školách, na dětských táborech, u příležitosti oslav, karnevalů, výzdob všeho druhu, od jara do Vánoc. Barevné papíry použijete na stříhání, lepení a skládání. V kamenných a internetových obchodech lze nalézt velký výběr různých barev, hmotností, formátů. Vybrat si můžete buď jednobarevná balení nebo mix barev v balení.

Klasické barevné papíry jsou k dostání v gramáži 80g/m2 – 130g/m2, ve formátech A2, A3, A4, A1 což jsou již barevné výkresové papíry. Výběr je od základních barev přes jejich světlejší a křiklavé odstíny, barvy neonové, metalické v kreativních sadách nebo v blocích, které jsou vhodné především pro školáky. Nepřehlédněte také nabídku barevných čtvrtek vhodných pro výtvarnou tvorbu a její další techniky.

Barevné papíry od SEVTu. Mix barevných papírů klasicky obsahuje barvy v odstínech - červená, světle žlutá, žlutá, tmavě žlutá, oranžová, tmavě oranžová, fialová, růžová, tmavě fialová, světle modrá, tyrkysová, tmavě modrá, modrá, světle zelená, zelená, tmavě zelená, bílá, šedá, béžová, hnědá, tmavě hnědá, černá.

Vlnitý papír je k dostání v mnoha barevných provedeních a velikostech. Oboustranně barevný papír, z jedné strany vlnitý, využijete pro spoustu nápadů. Vybírejtedekorativní vlnitý papír v arších nebo rolích. Nabízen je také neonový, duhový, zlatý a stříbrný. Nejčastěji jej využijete pro výrobu papírových přáníček nebo dárkových krabiček a obalů.

Lepící a samolepící barevné papíry – k práci s nimi nepotřebujete žádná lepidla. Papír stačí jednoduše navlhčit a můžete začít lepit a tvořit originální dílo.

Filcový barevný papír je na omak velmi příjemný a plastický. Výrobky působí jako by byly vyrobeny z látky. Můžete vybírat ze široké škály barev. Tento papír použijete k dekoraci nebo k výrobě postaviček.

Velmi jemný hedvábný papír různých barev využijete ke kreativnímu tvoření např. přáníček. K dostání je mix barev, velké balení i jednotlivé barvy.

Oblíbený je také morušový ruční papír, který je ideální pro polepení papírových krabiček nebo k originálnímu balení dárků a přáníček. K dostání v mnoha barvách.

V nabídce najdete také sisalový papír se třpytkami i bez třpytek. Tento papír lze stříhat, lepit a tvarovat. Můžete vystříhat tvary a zavěsit do okna, vytvořit ozdoby na stůl nebo ozdobené motivy na špejli do květináče.

Krepový barevný papír se vyrábí v základních i duhových barvách, tečkovaný, pruhovaný, v kombinaci dvou barev. Při použití dobře známého krepáku je zaručeno, že akce typu karneval, sezónní výzdoba, oslava budete mít úspěch a obdiv všech zúčastněných.

Barevný papír Coloraction pro tisk je kvalitní multifunkční kopírovací papír, který má výbornou potiskovatelnost a vyváženost barevných pigmentů. Papíry Coloraction se vyrábí v širokém množství barevných odstínů.

Jistě jako specialitu oceníte nabídku barevného kartonu s motivem folklor, barevný karton s vyřezávanými vánočními motivy nebo barevný papír vytlačovaný s motivem hvězdy, růže, jara a Vánoc.