Učebnice angličtiny

Učebnic angličtiny je velké množství druhů. Učebnice anglického jazyka se rozdělují pro samouky, pro děti a dospělé a dále pak na učebnice angličtiny pro 1. a 2. stupeň základní školy, učebnice určené pro střední školy a odborná učiliště a vysoké školy. Dále podle tříd (1. třída, 2. třída, atd.).

Také se rozlišují, pro jaký účel jsou určeny, zda jsou pro výuku gramatiky, konverzace, nebo zda plní funkci cvičebnice, nebo zda jsou napsány speciálně pro přípravu na nějaký druh jazykové zkoušky, či jsou zaměřeny odborně, např. právnická angličtina, angličtina pro obchodní styk a tak podobně.

K většině učebnicí se dají dokoupit pracovní sešity. Ty slouží i k ověření, že žák danému učivu rozumí. Cvičení totiž zábavnou formou pomáhá porozumět danému tématu a zapamatovat si učivo v souvislosti s různými články a procvičováním, například doplňujete různá slova do článků, v souvislosti textu se učíte správně použít právě naučená slovíčka.

Učebnici je tedy třeba zvolit přímo podle cíle výuky. Na trhu je mnoho různých vydavatelů učebnic angličtiny, dává nám to tak prostor k nalezení speciální učebnice přesně dle našich požadavků.

Učebnice jsou vyráběny v souladu s požadavky vzdělávacích institucí. Dnes bývají učebnice dostupné nejen v tištěné podobě, ale i v elektronické. Učebnice se kupují v knihkupectví, zaměřených na odbornou literaturu a učebnice nebo v internetových e-shopech. Před nákupem si nechte poradit od odborníků nebo od učitele.

učebnice